5 Nisan 2013 Cuma

AR YILDIZ FABRİKASINI GEZDİK...


Merhabalar,   çok önceden hazırlamış olduğum ama dedim ya blogumdaki sorunlar yüzünden paylaşamadığım bu postu sorunumu hallettikten sonra nihayet paylaşıyorum sizlerle... Geçtiğimiz ay blogger arkadaşlarımla beraber Çorlu' da bulunan Ar Yıldız Fabrikasını gezdik.  Fırsat buldukça etkinlikler için İstanbul'a ben giderken bu sefer blogger arkadaşlarım İstanbul'dan Çorlu'ya yani bana geldiler :) Çocukluğumuzdan beri bildiğimiz yılların markası Ar Yıldız fabrikasını  gezerken çok güzel bir gün geçirdik ve çok şey öğrendik.


Firma temsilcisi Ferhan Hanım' ın bizleri sıcak karşılaması, içtenliği ve misafirperverliği ile çok güzel ağırlandık. Ferhan Hanım' a ve bizi bilgilendirip her sorumuza cevap veren üretim ve muhasebe müdürlerine de çok teşekkürlerimi sunuyorum. Ar Yıldız hakkında neler gördük, neler öğrendik hadi bakalım...



Dedim ya benim gibi çoğumuzun bildiği gibi çocukluğumuzda çeyizin markasıydı Ar Yıldız, ben 10 sene önce evlendiğimde aldığım çeyizlik Ar Yıldız tencere ve cezve setimi hala kullanıyorum. Şuanda da sektördeki birçok marka arasında liderliğini koruyan firma 1948 yılında kurulmuş ve bugün uluslararası sektör gelişmelerini ve trendlerini yakından takip eden, zarif tasarımlarıyla adından söz ettiren lider mutfak eşya üreticilerden biri haline gelmiştir. Başta çelik ürünler olmak üzere tüm aksesuarları, gerek yurt içinde gerekse yurt dışı pazarında ülkemizi başarıyla temsil etmektedir.

37.000 m2'si kapalı alan olmak üzere toplam 72.000 m2'lik üretim alanına sahip Ar-Yıldız, kalite ve tasarım odaklı çizgisini koruyan marka anlayışıyla, kurulduğu günden bu yana ürün ve hizmet çizgisindeki mükemmeliyetçilik anlayışından ödün vermemektedir. Tüm tasarımlarını kendi ekibiyle yaratırken, üretimini de kendi tesislerinde gerçekleştirmekte ve her sezon sektör trendlerini belirleyen koleksiyonlar hazırlamaktadır. 24 kişilik profesyonel bir ekibe sahip Ar-Ge departmanına yaptığı yatırımlarla da her dönem ölçülebilir değerlerle büyümesini sürdürmektedir.





Ar-Yıldız, ürünlerinin arz talep durumlarını göz önünde tutmakta, üretimini, marka dostlarının en çok tercih ettikleri ürünleri her zaman bulabilecekleri şekilde yönetmektedir. Başta çatal, bıçak, kaşık, tencere, çaydanlık ve sofra aksesuarları olmak üzere 6.000'i aşkın ürün çeşidi ile Türkiye'nin hemen hemen tüm şehirlerindeki seçkin mağazalara dağıtım yapmakta; her satış noktasında yüksek kaliteyi çağrıştırmakta; Ülkemizin bütün bölgelerinde bulunan bayi ağıyla gücünü sektörüne kanıtlamaktadır.

                                      

                                      

Ayrıca tüm blogger arkadaşlarımla görünce ve duyunca çok şaşırdığımızçünkü hiçbirimiz bilmiyorduk Orion ve Maxstyle markaları ile ev tekstili ve aksesuar üretimine de başlamışlar.Evet Ar Yıldız'ın muhteşem tekstil ürünlerini bizzat inceledik ve onayladık, hepsi birbirinden şık. Sizlerde bilmiyordunu değil mi ?    http://www.aryildizcourt.com/ adresi üzerinden hem tüm ürünleri görebilir, hem de güvenli bir şekilde online alışveriş yapabilirsiniz.
"Müşteri" ve "verimlilik" odaklı bir yönetim anlayışı içinde çalışmalarını sürdüren Ar-Yıldız, bugüne kadar personel eğitimine verdiği önem ve 'dost canlısı' marka kimliğiyle hedef kitle profilinin zevk ve kalite anlayışına seslenerek güven kazanmıştır. Ve bu güveni 2010 ve 2011 yıllarında üst üste aldığı "Tüketici Kalite Ödülü " ile taçlandırmıştır.

Üretmeyi ve üretimde liderliği başarının temel kaynağı olarak gören Ar-Yıldız, "kalite ve güven" ikilisinden hiçbir zaman ödün vermeden çalışmakta; üretim kalitesinin ve kullandığı teknoloji gücünün dünya standartlarına uygunluğunu "2011 European Union Quality Awards" ile tescillenmesinin gururunu yaşamaktadır.


Tekstil ürünleri ve bu havlular çok şık gerçekten...


Ama bir yemek blogu sahibi ve yemek yemeyi seven biri olarak gözüm en çok harika şık tencere - yemek ve bardak takımlarında kaldı. Şu kadehlerin zarifliğine bakar mısınız?


Vee bu güzel günün ardından blogger arkadaşlarımla hep beraber hatıra fotoğrafı çektirdik. Bu arada tüm arkadaşlarımla beraber olmak çok güzeldi. Bende ürünlerini kullandığım ve güvendiğim bir firmayı yakından tanımış olmaktan dolayı çok mutluyum ve nazik davetinden dolayı sevgili Yağmur'a, konukseverliğinden ayrıca kullandıkça her zaman hatırlayacağımız hediyelerinden ( Antalya' dan bizim için getirtilen birbirinden güzel reçeller, harika çaydanlık ve fotoğraf çekerken unuttuğum şık havlu hepsine bayıldım ) dolayı Ar Yıldız firmasına  çok teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir etkinlikte tekrar bir araya gelmek dileğiyle..

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...